Kültür Üniversitesi Metaverse Hackhaton’u: Metabang Local

Coinoxs Blockchain Technologies
1 min readAug 11, 2022

--

Blockchain teknolojileri ile dönüşüm rüzgarına katılan en önemli sektörlerden birisi de dijital oyunlar. Coinoxs ve Kültür Üniversitesi işbirliğiyle dünyanın ilk Metaverse Hackhaton etkinliğini gerçekleştirdik. Metabang Local adlı etkinlik çerçesinde takımlar, Decentraland Metaverse’ünde en iyi oyunu geliştirmek için kıyasıya mücadele verdi. 16–17 Mayıs’ta gerçekleşen etkinlikte birinci olan IEEE Universe takımı, 2500$ ve 5 Cumhuriyet altını tutarındaki büyük ödülün sahibi oldu.

Kültür Üniversitesi öğrencilerinden oluşan gruplar etkinliğin birinci gününde takım halinde oyunlarını geliştirmeye başladılar. İkinci gününde üretilen oyunlar jüri tarafından test edildi ve oylamaların sonunda birinci belirlendi. Etkinlik süresince blockchain dünyasının önemli isimleri gerçekleştirdikleri konuşmalar ile yaklaşık 800 kişilik katılımcı kitlesiyle değerli bilgilerini paylaştı.

İlki Kültür Üniversitesi bünyesinde gerçekleşmiş olan Hackhaton serisinin sonraki ayaklarında önce tüm Türkiye’den, sonra tüm Dünya’dan ekipler ile gerçekleştirilecek. Metabang Local’ı kaçırdıysan üzülme, Metabang Pro ve Metabang Global çok yakında. Bir sonraki etkinlikle ilgili haberleri kaçırmamak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takipte kalın.

--

--

Coinoxs Blockchain Technologies

CoinOxs Blockchain Technologies works with its team and community to ensure global adoption and availability of blockchain. linktr.ee/coinoxs